Відділ ЦНАП інформує

Дата: 02.06.2021 14:51

З 1 травня 2021 року, громадяни, які отримують субсидію, повинні подати нову заяву та декларацію для її подальшого призначення. Зокрема, Уряд 14 квітня 2021 року вніс зміни до Порядку призначення житлових субсидій.

Впродовж травня-вересня 2021 року документи, необхідні для отримання субсидії, будуть прийматися від громадян в ЦНАПі Делятинської селищної ради та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення м.Надвірна у паперовому вигляді.

Кабмін 14 квітня 2021р. ухвалив постанову, якою посилив адресність надання житлових субсидій для більш ефективного та раціонального використання бюджетних коштів.

Нові правила забезпечать справедливість у нарахуваннях, але для більшості людей нічого не зміниться.

?????З урахуванням нових правил не призначать субсидію, якщо хтось із членів сім'ї або складу домогосподарства:

??протягом року до звернення по субсидію купив земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн;

??на момент призначення субсидії має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня;

??за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн;

??перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);

?? не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією податкової та Пенсійного фонду;

??володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 5 років або якщо в сім'ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;

??має заборгованість із аліментів.

Також субсидія не призначається, якщо площа житла становить більше 130 кв. метрів для квартири і більше 230 квадратів для будинку.

Якщо сім'я не повернула переплату із субсидії за попередній період і якщо у сім'ї є борг за комуналку понад 340 грн.