З днем Європи!

Дата: 15.05.2021 08:39

Культура і цінності України пов'язані з Європою. З Європою нас об'єднує не тільки місце розташування, а й спільний шлях. Саме тому було встановлено український День Європи. Свято засноване указом президента Леоніда Кучми у 2003 році. День Європи щорічно відзначається в Україні в третю суботу травня.

Вперше свято почали відзначати в Євросоюзі. Там датою свята обрано 9 травня на честь дати прийняття Декларації Шумана 9 травня 1950 року. Після Другої світової війни в Європі почалася гонка озброєнь. Французький міністр закордонних справ Шуман запропонував країнам об'єднатися і почати євроінтеграцію. В Україні свято було встановлено з урахуванням курсу на зближення з Європою.