Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Як зміняться ставки оподаткування для “спрощенців” у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати?

Дата: 19.01.2021 14:17
Кількість переглядів: 460

Зміна розміру мінімальної заробітної плати вливатиме й на розмір ставки певних податків, про це на брифінгу нагадала платникам податків начальник Головного Управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

«Згідно з Законом про Держбюджет на 2021 рік, мінімальна заробітна з 1 січня цього року становить 6000 гривень, підвищився й розмір прожиткового мінімуму – тепер для працездатної особи він складатиме 2270 гривень. Відповідно, зросте й сума єдиного податку для підприємців-“спрощенців” І та ІІ груп, – наголосила керівник служби. – Тепер для підприємців I групи максимальна ставка єдиного податку, яка встановлюється органом місцевого самоврядування в розмірі не більше 10% прожиткового мінімуму, складатиме 227 гривень. Єдиний податок для ІІ групи встановлюється у межах до 20 % розміру мінімальної заробітної плати і відповідно складає до 1200 гривень. Оскільки, розміри ставок єдиного податку затверджуються рішеннями органів місцевого самоврядування, тому, відповідно, можуть різнитися для платників різних ОТГ».

Звернула увагу Ірина Столярик й на те, що мінімальний щомісячний платіж з ЄСВ тепер, замість минулорічних 1100 гривень, складатиме 1320 гривень. Адже базою для нарахування єдиного внеску теж є мінімальна зарплата.

Також очільниця обласної податкової служби зупинилася і на пільгах для платників податків, які передбачені законом від 4 грудня 2020 року №1072. “Зважаючи на те, що зараз бізнес, особливо дрібний, через карантинні обмеження переживає не найкращі часи, урядом прийнято ряд заходів для підтримки платників податків. Зокрема, платники єдиного податку І групи звільнені від сплати єдиного податку та ЄСВ на півроку – з грудня 2020 року по травень 2021 року”, – зазначила начальник ГУ ДПС в області.

Окремо зупинилася Ірина Столярик й на питанні легалізації найманої праці суб’єктами господарювання області. Адже ухилення від офіційного оформлення трудових відносин, а також виплата заробітної плати нижче встановленого мінімального рівня, зауважила посадовиця, призводить не лише до бюджетних втрат, а й позбавляє працівника соціальних гарантій, таких як оплата лікарняного листка, річної відпустки тощо. Тому, на думку посадовиці, в офіційному працевлаштуванні повинен бути зацікавлений, насамперед, сам працівник. “Відсутність трудового стажу, сплати соціальних внесків позбавить громадянина з часом і надійного пенсійного забезпечення. Окрім того, неналежна сплата податків, унеможливить економічний, культурний та соціальний розвиток громади, а відповідно, й належні умови для розвитку, росту, навчання та життя ваших дітей”,- підкреслила керівник податкової служби.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Опитування щодо потреби увімкнення вуличного освітлення:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь