Сплатіть основну суму податкового боргу та позбавтеся сплати пені й штрафних санкцій

Дата: 13.01.2021 12:34

При сплаті платником податків до 10 червня 2021 року основної суми боргу, що виник на 1 листопада 2020 року, штрафні санкції і пеня, які підлягають нарахуванню до такого податкового боргу, не будуть застосовуватися, повідомляють в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Для того, щоб скористатися можливістю не сплачувати пеню та штрафні санкції, платнику необхідно виконати такі умови:

-написати заяву до податкової служби за місцем обліку;

-повністю сплатити основну суму боргу протягом пів року;

-не допускати виникнення поточної заборгованості з податкових платежів та зборів.

Таке нововведення, інформує податкова служба, передбачено змінами до Податкового Кодексу України, (підрозділ 10 розділу ХХ доповнено пунктом 23), внесеними Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Проте, згідно зі змінами, скористатися анулюванням штрафних санкцій та пені зможуть не всі платники податків. Дана норма закону не застосовується до:

великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу;

осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб";

осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Податківці нагадують, що написати до податкової служби заяву на прощення штрафних санкцій та пені, платник податків може навіть не виходячи з дому, скориставшись послугами Електронного кабінету платника. Це не лише зекономить його платника, а й забезпечить індивідуальний захист здоров’я на час поширення COVID-19.

Читайте актуальну та необхідну інформацію з податкових питань на офіційних сторінках ДПС України у соціальних мережах:

FACEBOOOK

TELEGRAM https://t.me/tax_gov_ua