18 березня, набрав чинності Закон України від 19.02.2021 № 1258–IX.

Дата: 19.03.2021 20:03

?Учора, 18 березня, набрав чинності Закон України від 19.02.2021 № 1258–IX.

Він дозволить ефективно врегульовувати конфлікт інтересів у сільських, селищних, міських голів, секретарів, депутатів сільської, селищної, міської ради, голів, їх заступників, депутатів районних, обласних та районних у містах рад.
Ознайомитися із законом можна за посиланням?

Відтепер такі особи у разі виникнення конфлікту інтересів можуть брати участь у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо) лише за умови:

????що їх неучасть призведе до неможливості прийняття рішень колегіальним органом за відсутності його повноважності;
????публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання цього органу.

Раніше ж місцевий депутат або посадовець міг брати участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень на засіданнях місцевих рад , просто оголосивши про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підкреслює, що врегулювання цього питання стало можливим завдяки спільній діяльності Верховної Ради, Президента та НАЗК.

Так, у серпні 2020 року відповідний законопроєкт (№ 3034а) був ініційований групою народних депутатів. Вивчивши цей законопроект НАЗК дійшло висновку, що він потребує суттєвого доопрацювання, та запропонувало редакцію ст. 59–1 Закону України «Про місцеве самоврядування», яка насправді змогла б усунути проблеми у врегулюванні конфлікту інтересів у діяльності місцевих депутатів та посадовців.

Проте, профільний Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування не врахував позицію НАЗК. Не врахувала її і Верховна Рада, ухваливши 3 грудня 2020 року законопроект у первинній редакції.

НАЗК, як центральний орган виконавчої влади, до компетенції якого належать питання, що регулюються прийнятим Законом, звернулося до Президента із проханням застосувати право вето щодо прийнятого Закону із пропозицією викласти ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування» у редакції, розробленій НАЗК.

29 грудня 2020 року Президент застосував право вето та повернув Закон до Верховної Ради із пропозиціями, заснованими на аргументах і офіційній позиції НАЗК.

19 лютого цього року Верховна Рада проголосувала за законопроєкт із пропозиціями Президента України.

Ознайомитися із висновками НАЗК можна тут?