Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує: заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у березні 2020 року

Дата: 12.05.2020 16:59

Прес-випуск

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у березні 2020р. становив                 9247 грн, що майже у 2 рази перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2020р. – 4723 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у березні 2020р.  спостерігався у сільському господарстві, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 46,2% – у 1,8 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у будівництві, на виробництві комп`ютерів, електронної та оптичної продукції (не перевищували 62,7% середнього показника по області).

Заробітна плата у березні 2020р. порівняно з лютим 2020р. зросла на 1,7%, а відносно березня 2019р. – на 11,1%.

Індекс реальної заробітної плати у березні 2020р. порівняно з лютим 2020р. становив 100,8%, відносно березня 2019р. – 108,2%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 квітня 2020р. становила               24,7 млн.грн, що складає 1,4% фонду оплати праці, нарахованого за березень 2020р., та 0,8% суми заборгованості по державі. Упродовж березня 2020р. сума заборгованості збільшилась на 1,4%.

Станом на 1 квітня 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних.

коштів відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості 51,1% припадає на економічно активні підприємства, 48,9% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Станом на 1 квітня 2020р. основна сума боргу із виплати заробітної плати припадала на промисловість (59,5% від загальної суми) та сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (34,7%).

Довідки за телефоном: (0342)79-20-09; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-OPLATA_PRACI.htm