Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту сільгоспкультур в господарствах Прикарпаття у квітні 2020 року
Запровадження режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції Covid-19 значно змінило життя людей, але не вплинуло на розвиток шкідливих організмів рослин. За умов аномально теплої погоди зимового періоду 2019-2020 р.р. перезимівля шкідливих комах та збудників хвороб пройшла добре.
Під дією зимових плюсових температур, озимі культури періодично відновлювали вегетаційні процеси, що знижувало їх зимостійкість, і навіть незначні березневі приморозки завдали шкоди ослабленим рослинам.
На фоні нестачі грунтової вологи у квітні шкідливі організми здатні завдати великої шкоди як озимим, так і ярим культурам. Подальший розвиток буде залежати від агрокліматичних умов. Щоб вчасно та ефективно провести заходи захисту рослин, суб’єктам господарювання всіх форм власності слід постійно проводити обстеження посівів та насаджень. Захист будь якої культури має ґрунтуватися на даних фітосанітарного моніторингу.
Детально про особливості розповсюдження та розвитку хвороб, активність та чисельність шкідників сільськогосподарських рослин у квітні 2020 року читайте на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області в розділі: діяльність управління – фітосанітарна безпека – фітосанітарний стан – прогнози фітосанітарного стану.