Перший регіональний фестиваль "Ярмарок в Делятині" відбувся! Фотозвіт

Дата: 23.09.2019 14:58

Перший регіональний фестиваль «Ярмарок в Делятині» відбувся! Насамперед дякуємо Господу за прекрасний сонячний  і теплий осінній день. Погода дала можливість всім відчути настрій і колорит свята у повному обсязі. Дійство розпочалося із фестивальної ходи, у якій взяли участь представники всіх населених пунктів Делятинської ОТГ а також дитячих садочків, ліцеїв, творчі самодіяльні колективи, учасники АТО, Делятинське представництво спортивного клубу «Кіокушинкай карате» з тренером Віктором Яремчуком а також всі бажаючі, хто був одягнений у вишиванки та старовинний гуцульський одяг.

Урочистий концерт розпочався із гімну України та вітання голови Делятинської об'єднаної територіальної громади Богдана Клим'юка і продовжився виступами творчих колективів, співочих, танцювальних, аматорських та професійних. Долучилися до святкових побажань і запрошені голови та представники із сусідніх територіальних громад – Рожнівської, Печеніжинської, Ланчинської та ін.

З вітальним словом виступили голова обласної ради Олександр Сич, виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей, директор ІФ ЦРМС Руслан Панасюк, виконавчий директор РВ АМУ Юрій Стефанчук. У проміжку між виступами присутні мали змогу спостерігати підготований виступ дітей з клубу «кіокушинкай карате», а також побачити відеопривітання з польського містечка Єжева  (організоване Йолантою Смея), відеопривітання з книжкового форуму у Львові від Соломії Чубай, Павла Гудімова,  і Тараса Компаніченка.

Додатково атмосферу свята доповнили естрадні виступи етноколективів  області, серед них відомий на міжнародному рівні фольклорно-аматорський колектив «Черлені Пацьорки» з Делятина і виступи заслужених артистів України Олесі Пасічняк та Миколи Савчука. Спортивні змагання з армреслінгу та піднімання гирі, виставка-продаж різних виробів та смаколиків від дітей – учнів ліцеїв Делятина та навколишніх сіл, майстер-класи від народних майстрів з гончарства, писанкарства, мікровишивки, плетення кошиків з ліщини, виробів з воску, з вигостовлення сопілок, гри на народних музичних інструментах,  можливість скуштувати карпатських медів, місцевих різновидів винограду, сирів та різних смаколиків, національні страви лемків, єгиптян, йорданців, азербайджанців та  страви представників інших культур, національностей, етногруп, країн, які завітали на фестиваль в рамках проєкту «Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну», мистецька виставка робіт місцевих художників, скульпторів на гуцульську тематику, фотографії місцевих краєвидів у новозбудованому храмі Всіх святих українського народу УГКЦ та фотоекскурс краєзнавчим музеєм Делятин – ось приблизний перелік розваг, який був запропонований організаторами для мешканців Делятинської громади та гостей фестивалю.

Неможливо не згадати про конференцію з науковцями на тему «Популяризація історико-культурної спадщини Делятинської ОТГ». На зустрічі мова йшла про проект, який нещодавно виграли в Делятинській ОТГ з відновлення вишиванок та кептарів делятинського типу.
За словами директора місцевого краєзнавчого музею Андрія Мисюка, Делятинська ОТГ уклала угоду з Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» щодо реалізації цього проекту.
«Проект написано спільно з фахівцями Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття. На його реалізацію з обласного бюджету виділено 250 тисяч гривень та ще 65 тис. грн з бюджету територіальної громади. Бачимо, що розвиток крафтових індустрій нині дає можливість для ОТГ приваблювати до себе нових туристів та отримувати від цього чималий економічний ефект.

Окрім того, всі бажаючі мали нагоду побачити ораторські представлення слова - зустріч з письменниками  краю, серед яких Тарас Прохасько, Євген Баран, Іван Гаврилович, Ярослав Ткачівський, Роман Киселюк та інші. Всі населені пункти, що входять до складу громади, на фестивалі представляли  свою неповторну  самобутність, багатство  культури, традицій та майстерність жителів.

І на завершення фестивалю – святкова рок-дискотека – «Ad Libidum» з Делятина.

Керівництво Делятинської ОТГ висловлює щиру вдячність всім, хто вніс свою частку до підготовки фестивалю, відділу освіти, культури, молоді та спорту, і всім-всім, хто долучився до толок напередодні, благоустрою та створення неповторної самобутньої атмосфери свята в карпатському селищі Делятин.