Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у травні 2019 року

Дата: 08.07.2019 11:21

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у травні 2019р. становив 8762 грн, що у 2,1 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (4173 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у травні 2019р.  спостерігався на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в сфері транспорту, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області у 1,6–1,9 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур’єрській діяльності, у сфері надання інших видів послуг (не перевищували 58,1% середнього показника по області).

Заробітна плата у травні 2019р. порівняно з квітнем 2019р. збільшилась на 2,3%, а відносно травня 2018р. на 15,9%.

Індекс реальної заробітної плати у травні 2019р. порівняно з квітнем 2019р. становив 101,1%, відносно травня 2018р. – 105,6%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 червня 2019р. становила 29,5 млн.грн, що складає 1,8% фонду оплати праці, нарахованого за травень 2019р., та 1,1% суми заборгованості по державі. Упродовж травня 2019р. сума заборгованості збільшилась на 2%.

Станом на 1 червня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості 25,3% припадає на економічно активні підприємства, 74,7% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Основна сума боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (53,3% від загальної суми) та сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (41%).