Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях міст і районів області станом на 1 лютого 2019 року

Станом на 1 лютого 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 23,4 млн. грн, що складає 1,6% фонду оплати праці, нарахованого за січень 2019р.

У порівнянні з 1 січня 2019р. борг із виплати заробітної плати збільшився на 305,1 тис. грн, або на 1,3%. Виникла заборгованість у Надвірнянському (в сумі 171,1 тис. грн), Снятинському (75,5 тис. грн), Рогатинському (68,4 тис. грн) та Тлумацькому (64,1 тис.грн) районах; збільшилась сума боргу у Тисменицькому (на 181,7 тис.грн), Косівському  (на 148,1 тис.грн) та Городенківському (на 110,9 тис.грн) районах.    Водночас, зменшення заборгованості упродовж січня відбулося у містах Івано-Франківську (на 348,8 тис. грн), Бурштині (на 99,5 тис. грн) та Калуші (на 67 тис. грн).

На підприємства обласного центру припадає 67,1% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 18,8%, Косівського – 4,2%, м.Бурштина – 3,7%, м.Калуша – 3%, Городенківського району – 1,6%, Надвірнянського – 0,7%, Рогатинського, Снятинського та Тлумацького – по 0,3%. На підприємствах решти міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Заборгованість підприємств області за рахунок бюджетних коштів станом на 1 лютого 2019р. відсутня.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 29,1% суми боргу. У підприємств м.Бурштина, Городенківського, Косівського, Надвірнянського, Рогатинського, Снятинського та Тлумацького районів цей показник складає 100%, Тисменицького району – 42,5%, м.Івано-Франківська – 15%.

У м. Калуші вся сума заборгованості з виплати заробітної плати,  м. Івано-Франківську  – 85% суми боргу, Тисменицькому районі – 57,5% утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 70,9%).