A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Делятинська громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район

Текст рішення з додатком


 


 


 


 

УКРАЇНА

ДЕЛЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Надвірнянського району Івано-Франківської області

Сьоме демократичне скликання

П’ята сесія 


 

 РІШЕННЯ


 

від 10 травня 2018р. № 133-5/2018

селище Делятин

Про затвердження проекту рішення

«Про Правила благоустрою території

Делятинської селищної ради

об’єднаної територіальної громади»

     З метою забезпечення благоустрою, сприяння належного утримання територій, дотримання чистоти та порядку у Делятинській ОТГ (смт. Делятин, с. Заріччя, с. Чорні Ослави, с. Чорний Потік), керуючись п. 44 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Делятинська селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити проект Правил благоустрою території Делятинської об'єднаної територіальної громади згідно з додатком.

2. Рішення оприлюднити на офіційному сайті Делятинської селищної ради ОТГ та на дошках оголошень в адмінприміщеннях Делятинської об’єднаної територіальної громади.

3. Контроль за виконанням  даного рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, будівництва, архітектури, екології, лісокористування та раціонального природокористування.


 

Селищний голова                                                      Богдан Клим'юк


 


 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення селищної ради

від 10 травня 2018 року № 133-5/2018

Селищний голова

   __________Б.Клим’юк


 


 

Правила

благоустрою території  Делятинської селищної ради

об'єднаної територіальної громади


 

1.Загальні положення


 

1.1. Правила благоустрою території селищної ради Делятинської ОТГ, (далі – Правила) є нормативно-правовим актом, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання території смт. Делятин, с. Заріччя, с.Чорні Ослави та с. Чорний Потік (далі – селище та відповідні  населені пункти), об’єктів благоустрою на території селища та відповідних населених пунктів, регулювання прав та обов’язків учасників правовідносин у сфері благоустрою, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку на території селища та відповідних  населених пунктів.

      Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини і є обов’язковими для виконання на всій території  селища та відповідних населених пунктів, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками та громадянами.

1.2.Об’єкти благоустрою території  селища та відповідних населених пунктів використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством України.

1.3. Повноваження  Делятинської селищної ради ОТГ у сфері благоустрою визначені Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про органи самоорганізації населення», іншими законами та нормативно-правовими актами України, які регулюють правовідносини у сфері благоустрою населених пунктів.

1.4. Делятинська селищна рада ОТГ забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.

1.5. Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси.

1.6. Правила розроблені на підставі Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи» та інших нормативно-правових актів України.

1.7. Правила містять загальнообов’язкові на території ОТГ норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, встановленої нормативно-правовими актами України.


 

2. Визначення термінів


 

2.1. У цих правилах наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

2.1.1. Благоустрій території Делятинської ОТГ – це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення та інше, що здійснюється на території Делятинської селищної ради ОТГ з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

2.1.2. Суб’єкти благоустрою – орган місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, фізичні особи – підприємці, органи самоорганізації населення, громадяни.

 2.1.3. Об’єкти благоустрою – територія Делятинської ОТГ:

              а) територія загального користування: парки, сквери, рекреаційні зони, майданчики (дитячі, спортивні), пам’ятки культурної та історичної спадщини, площі, вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, кладовища,   та інші території загального користування;

               б) прибудинкові території (прибудинкова територія – територія навколо будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування будинку);

               в) території підприємств, установ, організацій, підприємницьких структур та закріплені за ними  території на умовах договору;

                г) інші території, які належать до об’єктів благоустрою території Делятинської селищної ради ОТГ.

2.1.4. Елементи благоустрою:

   а)  покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, тротуарів, пішохідних зон і доріжок, поребрики, дорожні знаки, зелені насадження вздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях,   інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на набережних, на прибудинкових територіях;

   б) будівлі та споруди системи збирання та вивезення відходів;

   в) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;

   г) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків, малі архітектурні форми, інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.

2.1.5. Власник об’єкта благоустрою – фізична чи юридична особа, яка забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою.

2.1.6. Територія прибирання – територія, на якій проводиться комплекс заходів щодо збору, вивезення відходів та складається з території суб’єкта благоустрою та закріпленої (прилеглої) території.

2.1.7. Територія суб’єкта благоустрою – це територія в межах виділеної земельної ділянки, яка знаходиться у власності або надана в користування фізичним чи юридичним особам.

2.1.8. Прилегла територія – це територія тротуару чи зеленої зони вздовж огорожі до проїжджої частини вулиці (при наявності з права або з ліва), в разі відсутності проїжджої частини на відстані 7-10 метрів.

2.1.9. Малі архітектурні форми:

                 а) альтанки, павільйони, навіси;

                 б) паркові арки ( аркади) і колони ( колонади);

                 в) вуличні вази, вазони;

                 г) вуличні меблі ( лавки, лави, столи);

                 д) огорожі, ворота, грати;          

                 е) інформаційні стенди, дошки, вивіски, інформаційно-вказівні знаки, рекламне обладнання, фонтани, ліхтарі вуличного освітлення, урни;

                 ж) інші елементи благоустрою, визначені законодавством.

2.1.10. Об’єкт культурної спадщини – визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їх частини, пов`язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об’єкти, інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об’єкти  незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність;

2.1.11. Відходи – будь-які речовини (тверді, рідкі), сміття – усі рештки сфери споживання, які утворюються в житлових приміщеннях, організаціях, установах (пакувальні засоби, харчові рештки, тощо), а також сміття з вулиць;

2.1.12. Поводження з відходами – дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення;

2.1.13. Збирання відходів – діяльність, пов’язана з їх вилученням;

2.1.14. Перевезення відходів – транспортування відходів від місць їх утворення або зберігання до місць чи об’єктів оброблення, утилізація чи видалення;

2.1.15. Зелені насадження – дерева, кущі, клумби, газони, плодово-ягідні та декоративні насадження, парки, сквери, упорядковані озеленені території, зелені зони та інші об’єкти озеленення;

2.1.16. Зелені насадження загального користування – парки, сквери та ін.;


 

                        3. Права та обов’язки громадян   у сфері благоустрою


 

3.1. Громадяни у сфері благоустрою території селища та відповідних населених пунктів   мають право:


 

-  користуватись об’єктами благоустрою;

-  брати участь в обговоренні Правил та проектів благоустрою території селищної ради  Делятинської ОТГ;

-  вносити на розгляд  виконавчого комітету Делятинської селищної ради ОТГ;

 пропозиції з питань благоустрою;

-  отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження Правил благоустрою території та внесення до них змін, а також роз’яснення їх змісту;

-  брати участь у здійсненні заходів з благоустрою території, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об’єктів благоустрою;

-  вимагати негайного виконання робіт з благоустрою території  селища та відповідних населених пунктів  в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю, здоров`ю або майну громадян;

-  звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди заподіяної майну чи здоров`ю громадян внаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувача об’єктів благоустрою.


 

3.2. Громадяни у сфері благоустрою зобов’язані:


 

3.2.1. утримувати в належному стані закріплені за ними в установленому порядку території;

3.2.2. дотримуватись Правил благоустрою території селища та відповідних населених пунктів ;

3.2.3. не порушувати права та законні інтереси інших суб’єктів у сфері благоустрою;

3.2.4. відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою селищної ради ОТГ;

3.2.5. укладати самостійно або разом з іншими громадянами договори на вивезення твердих побутових відходів та своєчасно сплачувати за їх вивезення;

3.2.6. дотримуватись Правил утримування та поводження з домашніми тваринами на території селища та відповідних населених пунктів;

3.2.7. виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів», іншими законами, цими Правилами та іншими нормативно-правовими актами України.


 


 


 


 


 


 

4. Права та обов’язки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб, підприємців у сфері благоустрою


 

4.1. Підприємства, установи та організації, фізичні особи – підприємці у сфері благоустрою мають такі права:

-  брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку населених пунктів та заходів з благоустрою їх територій;

-  брати участь у обговоренні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів благоустрою селища та відповідних населених пунктів;

-  вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил території селища та відповідних населених пунктів  або призводить до її нецільового використання;

-  вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання робіт може завдати шкоди здоров`ю громадян, їх майну та майну юридичної особи;

- вносити на розгляд Делятинської селищної ради ОТГ пропозиції щодо поліпшення благоустрою території селища та відповідних населених пунктів.


 

4.2. Підприємства, установи та організації, фізичні особи – підприємці у сфері благоустрою зобов’язані:


 

4.2.1. утримувати в належному стані території, надані їм в установленому законом порядку, утому числі утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору об’єкти благоустрою (їх частини);

4.2.2. постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд, не допускати фарбування монументів, пам’ятників, скульптурних зображень без погодження з відділом архітектури, житлово-комунального господарства, комунальної власності, благоустрою та охорони навколишнього середовища Делятинської селищної ради ОТГ;

4.2.3. усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частини) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини;

4.2.4. проводити в установлені строки прибирання об`єктів благоустрою, які за ними закріплені, від сміття та чагарників;

4.2.5. усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку;

4.2.6. відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, відповідно до чинного законодавства;

4.2.7. укладати договори з підприємством, яке здійснює вивезення сміття (в тому числі ТПВ, негабаритних, будівельних, харчових та інших);

4.2.8. забезпечувати розміщення сміттєзбірників (урн, контейнерів) для накопичення сміття та ТПВ на об’єктах благоустрою, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами та цими Правилами;

4.2.9. проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм;

 4.2.10. виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені законодавством України.


 

5. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій  загального  користування


 

5.1. Благоустрій та утримання в належному стані територій парків, рекреаційних зон, зон зелених насаджень, скверів, територій пам’ятників культурної та історичної спадщини, майданчиків для дозвілля та відпочинку - здійснюють балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів;

5.2. Благоустрій та утримання у належному стані вище вказаних територій включає:

- прибирання сміття, відходів, листя;

- озеленення;

- збереження зелених насаджень;

- догляд, обрізання, знесення, висадка зелених насаджень (квітів, кущів, дерев, трави та інших насаджень);

- відновлення територій у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках;

- встановлення та утримання у належному стані садових лав, таблиць планів територій, меморіальних дошок, пам’ятників та інших елементів благоустрою;

- забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян.

5.3. Благоустрій вказаних територій здійснюється   відповідно до затверджених планів.

5.4. Пошкодження зелених насаджень на територіях парків, рекреаційних зонах,  зонах зелених насаджень, скверів, територіях пам’ятників культурної, історичної спадщини і майданчиків для дозвілля та відпочинку забороняється.

5.5. Утримання кладовищ:

5.5.1. утримання в належному стані територій кладовищ передбачає використання їх за призначенням, санітарне очищення, озеленення, охорону зелених насаджень, збір та вивезення сміття;

5.5.2. існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням  Делятинської селищної ради ОТГ;           

5.5.3. поховання померлих здійснюється з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства;

5.5.4. виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ , а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється.


 


 

6. Порядок здійснення благоустрою та утримання прилеглої  до приватних  будівель території


 

6.1. Власник або користувач земельної ділянки, а також користувачі орендованих будинків (усний/письмовий договір) зобов’язані утримувати земельну ділянку, яка перебуває в його власності або користуванні, а також прилеглу до його земельної ділянки територію.

6.2. До прилеглої території відноситься територія від паркану домоволодіння до краю проїзної частини дороги, територія тротуару чи земельної зони вздовж огорожі до проїжджої  частини вулиці (при наявності  справа або зліва).

6.3. Благоустрій та утримання у належному стані вище вказаної території включає:

-  прибирання сміття, відходів, листя;

- озеленення;

-  збереження зелених насаджень;

- догляд, обрізання, знесення, висадка зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави та інших насаджень);

- своєчасно скошувати або іншими методами знищувати бур’яни на присадибній, прибудинковій та прилеглій до них придорожньої території;

- видалення  сухостійних дерев, чагарників та поламаного гілля;

-  відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, в інших випадках.

6.4. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, приватним підприємцям, громадянам суворо забороняється створювати звалища та скидати сміття, фекалії  на територіях прилеглих до житлової забудови.

6.5. Забороняється розміщення та/або залишення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків з матеріалами та ін.), будівельного сміття та відходів на прилеглій території.

6.6. За невиконання або неналежне виконання порядку здійснення благоустрою та утримання прилеглої до приватних будівель території власник або користувач земельної ділянки несе відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення.


 

7. Порядок здійснення благоустрою суб’єктами господарювання


 

7.1. Суб’єкти господарювання забезпечують благоустрій та утримання в належному стані земельні ділянки надані їм у власність або користування, а також  прилеглі до них території.

7.2. Благоустрій та утримання у належному стані вищевказаної території включає:

- прибирання сміття, відходів, листя;

- озеленення;

- збереження зелених насаджень;

- догляд, обрізання, знесення, висадка зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави та інших насаджень;

- відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках.

7.3. За невиконання або неналежне виконання порядку здійснення благоустрою та утримання прилеглої  до приватних будівель території власник або користувач земельної ділянки несе відповідальність передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими нормативно-правовими актами.


 

8. Обмеження при використанні об’єктів благоустрою


 

8.1.  На об’єктах благоустрою забороняється:

- виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов'язковість його отримання передбачена законом;

- вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд;

- самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно знищувати дерева, кущі тощо;

- вивозити та/або звалювати у не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя  та влаштовувати звалища;

- складувати та зберігати будівельні матеріали (щебень, глину, пісок, шифер, цеглу, блоки, лісоматеріали, дрова, тощо) за межами будівельних майданчиків;

- самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торгівельні лотки, павільйони, кіоски, намети тощо;

- випасати худобу, вигулювати та дресирувати  тварин у не відведених для цього місцях, залишати на об’єктах  благоустрою та їх елементах фекалії тварин;

- здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці) ;

- самовільно підключатися до мереж водопостачання та зливної каналізації;

- вчиняти дії, що тягнуть за собою порушення умов благоустрою, пошкодження вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії заборонені цими Правилами та іншими нормативно-правовими актами України.

- псувати газони, пошкоджувати і самовільно вирубувати зелені насадження;

- випалювати суху природну рослинність або її залишки без відповідного на це дозволу органів контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища;

- здійснювати проїзд та ставити на стоянку транспортні засоби на тротуарі;

- здійснювати проїзд по асфальтовому покриттю тракторів на гусеничному ходу;

- забороняється прив’язування великої рогатої худоби в місцях проходження тротуарів, доріг, в парках, місцях загального користування та на території інших громадських місць, біля кладовищ, магазинів, пам’ятників, водойм;

- забороняється складування та розміщення скирд соломи на території прилеглій до навчальних та дошкільних навчальних закладів, закладів культури, охорони здоров’я та інших організацій, установ, підприємств, що діють на території  Делятинської селищної ради ОТГ.


 

9. Організація санітарного очищення території селища та відповідних населених пунктів


 

9.1. Загальним санітарним днем на території селища та відповідних населених пунктів встановлюється кожний четвер тижня.

9.2. Відповідальність та контроль за організацію санітарного очищення території  селища та відповідних населених пунктів покладається на виконком Делятинської селищної ради ОТГ та комунальну службу.


 

10. Правила  утримання тварин


 

10.1. Громадяни та суб’єкти господарювання – власники тварин зобов’язані:

- не допускати утримання собак в місцях загального користування;

- вигулювати собак виключно на повідку та в наморднику, при цьому уникати місць масового скупчення людей, особливо дітей;

- не допускати забруднення тваринами місць загального користування. У разі забруднення, власник зобов’язаний прибрати за своєю твариною;

- не проводити купання собак на ставку;

- тримати  сторожових собак на   прив’язі  і  спускати їх  лише на  закритих  територіях, що  виключає  можливість  втечі, з дотриманням  заходів безпеки людей  та  інших  тварин;

- забороняється вигулювати та виводити за межі  садиби  собак з підвищеною агресивністю без  коротких повідків та  намордників;

- забороняється викидати трупи собак, котів, хижих тварин або проводити їх  захоронення  у не відведених для цього  місцях.


 

11. Контроль у сфері благоустрою території селища та відповідних населених пунктів


 

11.1. Контроль у сфері благоустрою території селища та населених пунктів спрямований на забезпечення дотримання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцям та особам без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», цих Правил та інших нормативно-правових актів України.

11.2. Контроль за станом благоустрою території селища та відповідних населених пунктів, виконанням цих Правил покладається на виконком Делятинської селищної ради ОТГ.

11.3. Самоврядний контроль за станом благоустрою здійснюється шляхом:

- проведення перевірок та складання протоколів в разі виявлення порушень законодавства України з питань благоустрою населених пунктів та Правил благоустрою території селища та відповідних населених пунктів;

- розгляду звернень громадян та суб’єктів господарювання;

- участі в обговоренні проектів благоустрою селища та відповідних населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд виконкому Делятиннської селищної ради ОТГ;

- подання позовів до суду про відшкодування шкоди завданої внаслідок порушення законодавства України з питань благоустрою населених пунктів та Правил благоустрою території селища та відповідних населених пунктів.


 

12. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення правил    благоустрою

12.1. Невиконання або неналежне виконання передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушенням цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами України.

12.2. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку припинення  порушення та вчинення дій по відновленню благоустрою. Уразі порушення Правил благоустрою винні особи зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно.

12.3. Збитки завдані об’єкту чи елементу благоустрою в результаті порушення законодавства України та цих Правил підлягають відшкодуванню у визначений строк, але не більше п’яти робочих днів.

13. Порядок внесення змін та доповнень до Правил

13.1. Зміни та доповнення до Правил вносяться шляхом прийняття відповідного рішення сесії Делятинської селищної ради ОТГ.


 


 

Селищний голова                                                       Богдан Клим’юк


 


 


 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення Делятинської селищної ради ОТГ «Про затвердження проекту рішення Правил благоустрою території Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади »


 


 

1. Проблема, яку запропоновано вирішити шляхом впровадженняз апропонованого регулювання

         На сьогоднішній день на території Делятинської ОТГ немає чітко сформованих діючих «Правил благоустрою території об’єднаної громади», зважаючи на це та у зв’язку із утворенням об’єднаної територіальної громади, виникла необхідність врегулювання питання у сфері благоустрою смт. Делятин та населених пунктів, що входять до складу громади (с. Заріччя, с. Чорний Потік, с. Чорні Ослави).

         Правила благоустрою території  Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади (далі - Правила) - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населених пунктів. Правила розробленні відповідно до Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування України, «Про органи самоорганізації населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про відходи», інших нормативно-правових актів та спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, і є обов’язковими для виконання на території Делятинської об’єднаної територіальної громади, це смт. Делятин, с.Заріччя, с. Чорні Ослави та с. Чорний Потік, ( далі – селище Делятин та відповідні населені пункти), всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, органами самоорганізації населення, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.

      Визначення проблеми – на сьогоднішній день, єдиних Правил благоустрою для всіх населених пунктів немає, а діючі Правила благоустрою території громади не відповідають вимогам чинних нормативно-правових актів, а тому не можуть об’єктивно, за допомогою сьогоднішніх важелів впливу, регулювати відносини, що виникають у сфері благоустрою.

       Загальна проблема підтримки благоустрою на території Делятинської ОТГ та поліпшення її санітарного стану є актуальною. Представленим регуляторним актом пропонується розв'язати такі проблеми як:

- відсутність чітко встановлених правил і норм поведінки юридичних та фізичних осіб у сфері благоустрою;

- неналежне утримання об'єктів та елементів благоустрою;

- наявність стихійних сміттєвих звалищ, розміщення будівельних матеріалів на прибудинковій території, території житлової та громадської забудови;

- відсутність у юридичних та фізичних осіб договорів на вивезення твердих побутових відходів, складування відходів в непризначених місцях;

- самовільне знищення дерев, кущів та інших зелених насаджень;

-невиконання робіт з відновлення благоустрою після проведення земляних та інших ремонтних робіт.

Зазначені проблеми негативно впливають насамперед на громадян, не забезпечують сприятливий для життєдіяльності простір, у тому числі захист навколишнього середовища, належний санітарний стан.

        Негативний вплив зазначених проблем мають також суб'єкти господарювання. Порушення благоустрою призводить до неможливості ефективно здійснювати господарську діяльність.

Вирішення даних проблем за допомогою ринкових механізмів є можливим тому що:

- діючі нормативно-правові акти регулюють відносини у сфері благоустрою таким чином, щоб забезпечити належне санітарне утримання території.


 

2. Визначення цілей державного регулювання

Мета -  створення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності як людини так і суб’єктів господарювання середовища, захисту довкілля, покращення санітарного стану та мікроклімату, зниження рівня шуму, належне утримання та раціональне використання території населених пунктів, охорону об’єктів благоустрою, виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», вдосконалення нормативної бази, впровадження державної регуляторної політики у сфері благоустрою, врегулювання правовідносин між суб’єктами, на яких розповсюджується дія регуляторного акта.


 

3. Альтернативними способами досягнення встановлених цілей є:

3.1.Залучення юридичних та фізичних осіб до добровільного виконання дій, спрямованих на утримання території в належному санітарному стані.

3.2.Прийняття рішення Делятинської селищної ради ОТГ « Про затвердження Правил благоустрою території Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади».

Альтернатива 1. У зв’язку з утворенням Делятинської об’єднаної територіальної громади виникла необхідність створення єдиних Правил благоустрою території.

Дана альтернатива не прийнятна через те, що існуючі правила, які були прийняті у деяких селах,  не відповідають вимогам чинних нормативно-правових актів, а тому не можуть за допомогою сучасних важелів регулювати відносини у сфері благоустрою, забезпечувати охорону прав і законних інтересів громадян населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ.

Альтернатива 2. Залучення юридичних та фізичних осіб до добровільного виконання дій, спрямованих на утримання населених пунктів в належному санітарному стані, збереження елементів благоустрою.

Залучення до вказаних дій на добровільній основі не є методом, що забезпечує постійне докладання зусиль до збереження благоустрою населених пунктів, оскільки такі дії можуть здійснюватися виключно на добровільній основі. Дія такого способу є неефективною.

Альтернатива 3. Прийняття рішення Делятинської селищної ради ОТГ «Про затвердження Правил благоустрою території Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади» забезпечить:

– дотримання вимог законодавства щодо затвердження органом місцевого самоврядування правил благоустрою території;

– чітке визначення прав і обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою;

– розмежування відповідальності між суб’єктами господарювання, населенням та органом місцевого самоврядування;

– наявність єдиного систематизованого нормативно-правового акту, який регулює відносини, що виникають у сфері благоустрою Делятинської селищної ради ОТГ, визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ і спрямований на створення сприятливих умов для життєдіяльності людини;

  • дає змогу ширшого застосування статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП).

      Таким чином, єдиним прийнятним заходом є затвердження Правил благоустрою території Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади  благоустрою території смт. Делятин, с. Заріччя,       с. Чорні Ослави, с. Чорний Потік як нормативно-правового акту, що цілком відповідає вимогам законодавства.


 

4. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблем,  і відповідні заходи

       Для розв’язання викладених у цьому аналізі проблем пропонується застосувати наступний механізм та реалізацію відповідних заходів.

      За загальними правилами, встановленими Законом України «Про благоустрій населених пунктів», утримання у належному стані об’єктів благоустрою власними силами або шляхом залучення на конкурсних засадах інших установ, організацій, здійснює балансоутримувач.

    Власники будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, розташованих на території об’єкта благоустрою, зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку ділянки території у визначених межах зон відповідальності, а також можуть на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечувати належне утримання закріпленої за ними території (прилеглої території) та брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою. Межі закріпленої території, обсяги пайової участі визначає власнико б’єкта благоустрою.

      Порядок розподілу обов’язків між підприємствами, установами та організаціями і громадянами що до організації утримання належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані базується на принципі, коли кожна особа зобов’язана утримувати у належному стані територію, право користування якої їй надано законним порядком (договором) у визначених межах зон відповідальності. Утримання може здійснюватися спільно на підставі договору.

        На суб’єктів господарювання покладається обов’язок по прибиранню тротуарів та територій, прилеглих до об’єктів благоустрою, торгівлі, ресторанного господарства.

      Регуляторним актом встановлюються заборони щодо вчинення певних дій, що негативно впливають на благоустрій населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ:

 - виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов'язковість його отримання передбачена законом;

-  вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд;

- самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно знищувати дерева, кущі тощо;

- вивозити та/або звалювати у не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя  та влаштовувати звалища;

- складувати та зберігати будівельні матеріали (щебень, глину, пісок, шифер, цеглу, блоки, лісоматеріали, дрова, тощо) за межами будівельних майданчиків;

- самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торгівельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

- випасати худобу, вигулювати та дресирувати  тварин у не відведених для цього місцях, залишати на об’єктах  благоустрою та їх елементах фекалії тварин;

- здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці) ;

- самовільно підключатися до мереж водопостачання та зливної каналізації;

- вчиняти дії, що тягнуть за собою порушення умов благоустрою, пошкодження вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії заборонені цими Правилами та іншими нормативно-правовими актами України.

- псувати газони, пошкоджувати і самовільно вирубувати зелені насадження;

- випалювати суху природну рослинність або її залишки без відповідного на це дозволу органів контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища;

- здійснювати проїзд по асфальтовому покриттю тракторів на гусеничному ходу;

- забороняється прив’язування великої рогатої худоби в місцях проходження тротуарів, доріг, в парках, місцях загального користування та на території інших громадських місць, біля кладовищ, магазинів, пам’ятників;

- забороняється складування та розміщення скирд соломи на території прилеглій та поблизу дошкільних, загальноосвітніх  навчальних закладів, закладів культури, охорони здоров’я, організацій, установ, підприємств, що  діють на території населених пунктів, що відносяться до юрисдикції об’єднаної територіальної грмади.

          За порушення Правил благоустрою винні особи притягатимуться до відповідальності, встановленої КУпАП, відшкодовуватимуть збитки та суми заподіяної шкоди у порядку та в розмірі, які визначаються чинним  законодавством України.

5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту

        Можливість досягнення цілей регуляторного акту забезпечується у разі добросовісного виконання юридичними та фізичними особами його вимог.

       Зовнішніми факторами, що впливають на дію акта можуть бути наступні:

  • відповідальне становлення юридичних та фізичних осіб до збереження об'єктів та елементів благоустрою;
  • здійснення   будь-якої діяльності з додержанням санітарних  та будівельних норм і правил;

негативні:

  • не  здійснення обов'язку власника  (балансоутримувача)  по утриманню об'єктів благоустрою у належному санітарно-технічному стані;
  • відсутність  коштів  для   фінансування  робіт  по  утриманню  та відновленню об'єктів та елементів благоустрою.

     На сьогоднішній день становлення до питань збереження та відновлення благоустрою з боку юридичних та фізичних осіб є відповідальним, однак недостатнє фінансування не забезпечує належного рівня утримання території населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ.

    На органи місцевого самоврядування та уповноважених ним осіб покладається вчинення дій, пов'язаних з утриманням та охороною об'єктів та елементів благоустрою, які є в комунальній власності, а саме: здійснення постійного контролю за додержанням правил благоустрою та притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні правил благоустрою.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта.

До очікуваних позитивних факторів прийняття регуляторного акта відносяться:

  • упорядкування відносин між суб’єктами селищної громади та окремими громадянами у сфері благоустрою;
  • створення умов для реалізації прав та виконання обов’язків громадян, суб’єктів господарювання та посадових осіб місцевого самоврядування у сфері благоустрою населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ;
  • ефективне використання та збереження об’єктів та елементів благоустрою, зелених насаджень;
  • покращення санітарного стану населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ;
  • покращення та підтримка належного санітарно-технічного стану земельних ділянок, збереження і утримання вулиць, споруд, будівель, парків, скверів, рекламоносіїв, об’єктів для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм;
  • користування суспільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану доріг, вулиць, скверів, інших об’єктів та елементів благоустрою загального користування;
  • більш ефективна робота комунальних служб;
  • дотримання вимог чинного законодавства з охорони навколишнього природного середовища, запобігання забруднення земель побутовими відходами, покращення мікроклімату;
  • покращення рівня благоустрою територій та санітарного стану населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ;
  • створення умов сталого розвитку населених пунктів, що входять до складу Делятинської ОТГ;
  • додаткові находження в селищний бюджет коштів від фінансових санкцій за порушення правил благоустрою.

      До очікуваних негативних факторів прийняття регуляторного акта можна віднести необхідність витрачання суб’єктами господарювання та населення коштів:

  • на оплату вивезення твердих побутових та рідких відходів у санкціоновані місця;
  • витрати на утримання в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок, прилеглих територій, зелених насаджень, будівель тощо;
  • підтримання у належному санітарному стані територій.

     Однак, застосовуючи принцип соціальної справедливості та беручи до уваги, що життєдіяльність людей обов’язково пов’язана з утворенням значної кількості твердих побутових відходів, і враховуючи, що вивезення сміття з несанкціонованих сміттєзвалищ потребує витрачання значно більших коштів громади, покладання обов’язків зі сплати вивезення твердих побутових відходів на громадян та юридичних осіб є доцільним.

        У проекті регуляторного акта визначені вимоги, виконання яких не потребує ускладнень.

        Вимоги будуть обов’язковими для громадян та суб’єктів господарювання. Суб’єкти господарювання, громадяни, в межах чинного законодавства, будуть самостійно обирати шляхи утримання в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок та прилеглих до них територій, зелених насаджень, об’єктів благоустрою з найменшими фінансовими витратами.


 

7. Строк дії регуляторного акту

          Рішення є регуляторним нормативно-правовим актом, який діє на невизначене коло осіб, є загальнообов’язковим до застосування на території  Делятинської ОТГ, це такі населені пункти як смт. Делятин, с. Заріччя,           с. Чорні Ослави, с. Чорний Потік.

          Термін дії запропонованого регуляторного акта встановлюється довгостроковий або до прийняття нових нормативних актів. У разі потреби, до нього вноситимуться зміни за підсумками аналізу відстеження його результативності.

         При виникненні змін у чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситись відповідні корегування. Ризик зовнішніх чинників даного регуляторного акта відсутній, так як його впровадження відповідає чинному законодавству.

8. Показники результативності регуляторного акта

8.1. Кількість порушень правил благоустрою, які обчислюються відповідно до кількості протоколів про адміністративні правопорушення за ст.152 КУпАП.

8.2. Кількість несанкціонованих сміттєзвалищ.

8.3. Об’єми зібраних та вивезених твердих побутових відходів.

8.4. Кількість заключених договорів на вивіз ТПВ;

8.5.Розміри витрачених коштів на утримання об'єктів благоустрою комунальним підприємством та підприємствами за рахунок коштів місцевого бюджету та за власний рахунок.

8.6. Розміри витрачених коштів на відновлення благоустрою особами, які погіршують його стан у процесі діяльності (будівництво, прокладання підземних та наземних інженерних споруд) або у разі аварій.

8.7. Розміри компенсацій від шкоди, заподіяної порушенням Правил благоустрою.

      Суб’єктами господарювання та фізичними особами, пов'язаними з виконанням вимог акта будуть витрачатися кошти на утримання у належному санітарному стані належних їм територій, територій, прилеглих до їх будівель та споруд. Вказане утримання включає ручне або механічне прибирання, збір сміття, витрати на вивезення сміття, збір власними силами або шляхом оплати послуг спеціалізованим організаціям за видалення сміття, здійснення протиожеледних заходів.

Передбачається високий рівень проінформованості суб'єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень акту.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності нормативно-правового акта

      Стосовно регуляторного акту буде проведено базове відстеження результативності дії акту  з метою оцінки стану суспільних відносин, на врегулювання яких спрямована дія акта.

       Через рік після прийняття рішення буде здійснено повторне відстеження результативності  регуляторного акта.

     Періодичне відстеження має бути здійснено раз на три роки після повторного відстеження за кількісними та якісними показниками та порівнюватися з показниками встановленими під час повторного відстеження.

     На підставі результатів відстеження ефективності регуляторного акта буде прийматися рішення про залишення регуляторного акта без змін, необхідність внесення змін та доповнень до регуляторного акта, або визнання регулярного акта або окремих його положень такими, що втратили чинність.


 


 


 

Селищний голова                                                            Богдан Клим’юк                                                                           


 


 



 



 



 

УКРАЇНА

ДЕЛЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Надвірнянського району Івано-Франківської області

Сьоме демократичне скликання

П’ята сесія 



 

 РІШЕННЯ



 

від 10 травня 2018р. № 133-5/2018

селище Делятин

Про затвердження проекту рішення

«Про Правила благоустрою території

Делятинської селищної ради

об’єднаної територіальної громади»

     З метою забезпечення благоустрою, сприяння належного утримання територій, дотримання чистоти та порядку у Делятинській ОТГ (смт Делятин, с. Заріччя, с. Чорні Ослави, с. Чорний Потік), керуючись п. 44 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Делятинська селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити проект Правил благоустрою території Делятинської об'єднаної територіальної громади згідно з додатком.

2. Рішення оприлюднити на офіційному сайті Делятинської селищної ради ОТГ та на дошках оголошень в адмінприміщеннях Делятинської об’єднаної територіальної громади.

3. Контроль за виконанням  даного рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, будівництва, архітектури, екології, лісокористування та раціонального природокористування.



 

Селищний голова                                                      Богдан Клим'юк



 



 



 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення селищної ради

від 10 травня 2018 року № 133-5/2018

Селищний голова

   __________Б.Клим’юк



 



 

Правила

благоустрою території  Делятинської селищної ради

об'єднаної територіальної громади



 

1.Загальні положення



 

1.1. Правила благоустрою території селищної ради Делятинської ОТГ, (далі – Правила) є нормативно-правовим актом, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання території смтДелятин, с. Заріччя, с.Чорні Ослави та с. Чорний Потік (далі – селище та відповідні  населені пункти), об’єктів благоустрою на території селища та відповідних населених пунктів, регулювання прав та обов’язків учасників правовідносин у сфері благоустрою, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку на території селища та відповідних  населених пунктів.

      Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини і є обов’язковими для виконання на всій території  селища та відповідних населених пунктів, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками та громадянами.

1.2.Об’єкти благоустрою території  селища та відповідних населених пунктів використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством України.

1.3. Повноваження  Делятинської селищної ради ОТГ у сфері благоустрою визначені Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про органи самоорганізації населення», іншими законами та нормативно-правовими актами України, які регулюють правовідносини у сфері благоустрою населених пунктів.

1.4. Делятинська селищна рада ОТГ забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.

1.5. Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси.

1.6. Правила розроблені на підставі Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи» та інших нормативно-правових актів України.

1.7. Правила містять загальнообов’язкові на території ОТГ норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, встановленої нормативно-правовими актами України.



 

2. Визначення термінів



 

2.1. У цих правилах наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

2.1.1. Благоустрій території Делятинської ОТГ – це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення та інше, що здійснюється на території Делятинської селищної ради ОТГ з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

2.1.2. Суб’єкти благоустрою – орган місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, фізичні особи – підприємці, органи самоорганізації населення, громадяни.

 2.1.3. Об’єкти благоустрою – територія Делятинської ОТГ:

              а) територія загального користування: парки, сквери, рекреаційні зони, майданчики (дитячі, спортивні), пам’ятки культурної та історичної спадщини, площі, вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, кладовища,   та інші території загального користування;

               б) прибудинкові території (прибудинкова територія – територія навколо будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування будинку);

               в) території підприємств, установ, організацій, підприємницьких структур та закріплені за ними  території на умовах договору;

                г) інші території, які належать до об’єктів благоустрою території Делятинської селищної ради ОТГ.

2.1.4. Елементи благоустрою:

   а)  покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, тротуарів, пішохідних зон і доріжок, поребрики, дорожні знаки, зелені насадження вздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях,   інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на набережних, на прибудинкових територіях;

   б) будівлі та споруди системи збирання та вивезення відходів;

   в) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;

   г) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків, малі архітектурні форми, інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.

2.1.5. Власник об’єкта благоустрою – фізична чи юридична особа, яка забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою.

2.1.6. Територія прибирання – територія, на якій проводиться комплекс заходів щодо збору, вивезення відходів та складається з території суб’єкта благоустрою та закріпленої (прилеглої) території.

2.1.7. Територія суб’єкта благоустрою – це територія в межах виділеної земельної ділянки, яка знаходиться у власності або надана в користування фізичним чи юридичним особам.

2.1.8. Прилегла територія – це територія тротуару чи зеленої зони вздовж огорожі до проїжджої частини вулиці (при наявності з права або з ліва), в разі відсутності проїжджої частини на відстані 7-10 метрів.

2.1.9. Малі архітектурні форми:

                 а) альтанки, павільйони, навіси;

                 б) паркові арки ( аркади) і колони ( колонади);

                 в) вуличні вази, вазони;

                 г) вуличні меблі ( лавки, лави, столи);

                 д) огорожі, ворота, грати;         

                 е) інформаційні стенди, дошки, вивіски, інформаційно-вказівні знаки, рекламне обладнання, фонтани, ліхтарі вуличного освітлення, урни;

                 ж) інші елементи благоустрою, визначені законодавством.

2.1.10. Об’єкт культурної спадщини – визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їх частини, пов`язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об’єкти, інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об’єкти  незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність;

2.1.11. Відходи – будь-які речовини (тверді, рідкі), сміття – усі рештки сфери споживання, які утворюються в житлових приміщеннях, організаціях, установах (пакувальні засоби, харчові рештки, тощо), а також сміття з вулиць;

2.1.12. Поводження з відходами – дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення;

2.1.13. Збирання відходів – діяльність, пов’язана з їх вилученням;

2.1.14. Перевезення відходів – транспортування відходів від місць їх утворення або зберігання до місць чи об’єктів оброблення, утилізація чи видалення;

2.1.15. Зелені насадження – дерева, кущі, клумби, газони, плодово-ягідні та декоративні насадження, парки, сквери, упорядковані озеленені території, зелені зони та інші об’єкти озеленення;

2.1.16. Зелені насадження загального користування – парки, сквери та ін.;



 

                        3. Права та обов’язки громадян   у сфері благоустрою



 

3.1. Громадяни у сфері благоустрою території селища та відповідних населених пунктів   мають право:



 

-  користуватись об’єктами благоустрою;

-  брати участь в обговоренні Правил та проектів благоустрою території селищної ради  Делятинської ОТГ;

-  вносити на розгляд  виконавчого комітету Делятинської селищної ради ОТГ;

 пропозиції з питань благоустрою;

-  отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження Правил благоустрою території та внесення до них змін, а також роз’яснення їх змісту;

-  брати участь у здійсненні заходів з благоустрою території, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об’єктів благоустрою;

-  вимагати негайного виконання робіт з благоустрою території  селища та відповідних населених пунктів  в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю, здоров`ю або майну громадян;

-  звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди заподіяної майну чи здоров`ю громадян внаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувача об’єктів благоустрою.



 

3.2. Громадяни у сфері благоустрою зобов’язані:



 

3.2.1. утримувати в належному стані закріплені за ними в установленому порядку території;

3.2.2. дотримуватись Правил благоустрою території селища та відповідних населених пунктів ;

3.2.3. не порушувати права та законні інтереси інших суб’єктів у сфері благоустрою;

3.2.4. відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою селищної ради ОТГ;

3.2.5. укладати самостійно або разом з іншими громадянами договори на вивезення твердих побутових відходів та своєчасно сплачувати за їх вивезення;

3.2.6. дотримуватись Правил утримування та поводження з домашніми тваринами на території селища та відповідних населених пунктів;

3.2.7. виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів», іншими законами, цими Правилами та іншими нормативно-правовими актами України.



 



 

4. Права та обов’язки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб, підприємців у сфері благоустрою



 

4.1. Підприємства, установи та організації, фізичні особи – підприємці у сфері благоустрою мають такі права:

-  брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку населених пунктів та заходів з благоустрою їх територій;

-  брати участь у обговоренні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів благоустрою селища та відповідних населених пунктів;

-  вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил території селища та відповідних населених пунктів  або призводить до її нецільового використання;

-  вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання робіт може завдати шкоди здоров`ю громадян, їх майну та майну юридичної особи;

- вносити на розгляд Делятинської селищної ради ОТГ пропозиції щодо поліпшення благоустрою території селища та відповідних населених пунктів.



 

4.2. Підприємства, установи та організації, фізичні особи – підприємці у сфері благоустрою зобов’язані:



 

4.2.1. утримувати в належному стані території, надані їм в установленому законом порядку, утому числі утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору об’єкти благоустрою (їх частини);

4.2.2. постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд, не допускати фарбування монументів, пам’ятників, скульптурних зображень без погодження з відділом архітектури, житлово-комунального господарства, комунальної власності, благоустрою та охорони навколишнього середовища Делятинської селищної ради ОТГ;

4.2.3. усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частини) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини;

4.2.4. проводити в установлені строки прибирання об`єктів благоустрою, які за ними закріплені, від сміття та чагарників;

4.2.5. усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку;

4.2.6. відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, відповідно до чинного законодавства;

4.2.7. укладати договори з підприємством, яке здійснює вивезення сміття (в тому числі ТПВ, негабаритних, будівельних, харчових та інших);

4.2.8. забезпечувати розміщення сміттєзбірників (урн, контейнерів) для накопичення сміття та ТПВ на об’єктах благоустрою, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами та цими Правилами;

4.2.9. проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм;

 4.2.10. виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені законодавством України.



 

5. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій  загального  користування



 

5.1. Благоустрій та утримання в належному стані територій парків, рекреаційних зон, зон зелених насаджень, скверів, територій пам’ятників культурної та історичної спадщини, майданчиків для дозвілля та відпочинку - здійснюють балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів;

5.2. Благоустрій та утримання у належному стані вище вказаних територій включає:

- прибирання сміття, відходів, листя;

- озеленення;

- збереження зелених насаджень;

- догляд, обрізання, знесення, висадка зелених насаджень (квітів, кущів, дерев, трави та інших насаджень);

- відновлення територій у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках;

- встановлення та утримання у належному стані садових лав, таблиць планів територій, меморіальних дошок, пам’ятників та інших елементів благоустрою;

- забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян.

5.3. Благоустрій вказаних територій здійснюється   відповідно до затверджених планів.

5.4. Пошкодження зелених насаджень на територіях парків, рекреаційних зонах,  зонах зелених насаджень, скверів, територіях пам’ятників культурної, історичної спадщини і майданчиків для дозвілля та відпочинку забороняється.

5.5. Утримання кладовищ:

5.5.1. утримання в належному стані територій кладовищ передбачає використання їх за призначенням, санітарне очищення, озеленення, охорону зелених насаджень, збір та вивезення сміття;

5.5.2. існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням  Делятинської селищної ради ОТГ;          

5.5.3. поховання померлих здійснюється з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного законодавства;

5.5.4. виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ , а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється.



 



 

6. Порядок здійснення благоустрою та утримання прилеглої  до приватних  будівель території



 

6.1. Власник або користувач земельної ділянки, а також користувачі орендованих будинків (усний/письмовий договір) зобов’язані утримувати земельну ділянку, яка перебуває в його власності або користуванні, а також прилеглу до його земельної ділянки територію.

6.2. До прилеглої території відноситься територія від паркану домоволодіння до краю проїзної частини дороги, територія тротуару чи земельної зони вздовж огорожі до проїжджої  частини вулиці (при наявності  справа або зліва).

6.3. Благоустрій та утримання у належному стані вище вказаної території включає:

-  прибирання сміття, відходів, листя;

- озеленення;

-  збереження зелених насаджень;

- догляд, обрізання, знесення, висадка зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави та інших насаджень);

- своєчасно скошувати або іншими методами знищувати бур’яни на присадибній, прибудинковій та прилеглій до них придорожньої території;

- видалення  сухостійних дерев, чагарників та поламаного гілля;

-  відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, в інших випадках.

6.4. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, приватним підприємцям, громадянам суворо забороняється створювати звалища та скидати сміття, фекалії  на територіях прилеглих до житлової забудови.

6.5. Забороняється розміщення та/або залишення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків з матеріалами та ін.), будівельного сміття та відходів на прилеглій території.

6.6. За невиконання або неналежне виконання порядку здійснення благоустрою та утримання прилеглої до приватних будівель території власник або користувач земельної ділянки несе відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення.



 

7. Порядок здійснення благоустрою суб’єктами господарювання



 

7.1. Суб’єкти господарювання забезпечують благоустрій та утримання в належному стані земельні ділянки надані їм у власність або користування, а також  прилеглі до них території.

7.2. Благоустрій та утримання у належному стані вищевказаної території включає:

- прибирання сміття, відходів, листя;

- озеленення;

- збереження зелених насаджень;

- догляд, обрізання, знесення, висадка зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави та інших насаджень;

- відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках.

7.3. За невиконання або неналежне виконання порядку здійснення благоустрою та утримання прилеглої  до приватних будівель території власник або користувач земельної ділянки несе відповідальність передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими нормативно-правовими актами.



 

8. Обмеження при використанні об’єктів благоустрою



 

8.1.  На об’єктах благоустрою забороняється:

- виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов'язковість його отримання передбачена законом;

- вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд;

- самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно знищувати дерева, кущі тощо;

- вивозити та/або звалювати у не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя  та влаштовувати звалища;

- складувати та зберігати будівельні матеріали (щебень, глину, пісок, шифер, цеглу, блоки, лісоматеріали, дрова, тощо) за межами будівельних майданчиків;

- самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торгівельні лотки, павільйони, кіоски, намети тощо;

- випасати худобу, вигулювати та дресирувати  тварин у не відведених для цього місцях, залишати на об’єктах  благоустрою та їх елементах фекалії тварин;

- здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці) ;

- самовільно підключатися до мереж водопостачання та зливної каналізації;

- вчиняти дії, що тягнуть за собою порушення умов благоустрою, пошкодження вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії заборонені цими Правилами та іншими нормативно-правовими актами України.

- псувати газони, пошкоджувати і самовільно вирубувати зелені насадження;

- випалювати суху природну рослинність або її залишки без відповідного на це дозволу органів контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища;

- здійснювати проїзд та ставити на стоянку транспортні засоби на тротуарі;

- здійснювати проїзд по асфальтовому покриттю тракторів на гусеничному ходу;

- забороняється прив’язування великої рогатої худоби в місцях проходження тротуарів, доріг, в парках, місцях загального користування та на території інших громадських місць, біля кладовищ, магазинів, пам’ятників, водойм;

- забороняється складування та розміщення скирд соломи на території прилеглій до навчальних та дошкільних навчальних закладів, закладів культури, охорони здоров’я та інших організацій, установ, підприємств, що діють на території  Делятинської селищної ради ОТГ.



 

9. Організація санітарного очищення території селища та відповідних населених пунктів



 

9.1. Загальним санітарним днем на території селища та відповідних населених пунктів встановлюється кожний четвер тижня.

9.2. Відповідальність та контроль за організацію санітарного очищення території  селища та відповідних населених пунктів покладається на виконком Делятинської селищної ради ОТГ та комунальну службу.



 

10. Правила  утримання тварин



 

10.1. Громадяни та суб’єкти господарювання – власники тварин зобов’язані:

- не допускати утримання собак в місцях загального користування;

- вигулювати собак виключно на повідку та в наморднику, при цьому уникати місць масового скупчення людей, особливо дітей;

- не допускати забруднення тваринами місць загального користування. У разі забруднення, власник зобов’язаний прибрати за своєю твариною;

- не проводити купання собак на ставку;

- тримати  сторожових собак на   прив’язі  і  спускати їх  лише на  закритих  територіях, що  виключає  можливість  втечі, з дотриманням  заходів безпеки людей  та  інших  тварин;

- забороняється вигулювати та виводити за межі  садиби  собак з підвищеною агресивністю без  коротких повідків та  намордників;

- забороняється викидати трупи собак, котів, хижих тварин або проводити їх  захоронення  у не відведених для цього  місцях.



 

11. Контроль у сфері благоустрою території селища та відповідних населених пунктів



 

11.1. Контроль у сфері благоустрою території селища та населених пунктів спрямований на забезпечення дотримання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцям та особам без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», цих Правил та інших нормативно-правових актів України.

11.2. Контроль за станом благоустрою території селища та відповідних населених пунктів, виконанням цих Правил покладається на виконком Делятинської селищної ради ОТГ.

11.3. Самоврядний контроль за станом благоустрою здійснюється шляхом:

- проведення перевірок та складання протоколів в разі виявлення порушень законодавства України з питань благоустрою населених пунктів та Правил благоустрою території селища та відповідних населених пунктів;

- розгляду звернень громадян та суб’єктів господарювання;

- участі в обговоренні проектів благоустрою селища та відповідних населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд виконкому Делятиннської селищної ради ОТГ;

- подання позовів до суду про відшкодування шкоди завданої внаслідок порушення законодавства України з питань благоустрою населених пунктів та Правил благоустрою території селища та відповідних населених пунктів.



 

12. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення правил    благоустрою

12.1. Невиконання або неналежне виконання передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушенням цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами України.

12.2. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку припинення  порушення та вчинення дій по відновленню благоустрою. Уразі порушення Правил благоустрою винні особи зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно.

12.3. Збитки завдані об’єкту чи елементу благоустрою в результаті порушення законодавства України та цих Правил підлягають відшкодуванню у визначений строк, але не більше п’яти робочих днів.

13. Порядок внесення змін та доповнень до Правил

13.1. Зміни та доповнення до Правил вносяться шляхом прийняття відповідного рішення сесії Делятинської селищної ради ОТГ.



 



 

Селищний голова                                                       Богдан Клим’юк



 



 



 



 



 



 



 



 



 



 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення Делятинської селищної ради ОТГ «Про затвердження проекту рішення Правил благоустрою території Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади »



 



 

1. Проблема, яку запропоновано вирішити шляхом впровадженняз апропонованого регулювання

         На сьогоднішній день на території Делятинської ОТГ немає чітко сформованих діючих «Правил благоустрою території об’єднаної громади», зважаючи на це та у зв’язку із утворенням об’єднаної територіальної громади, виникла необхідність врегулювання питання у сфері благоустрою смт Делятин та населених пунктів, що входять до складу громади (с. Заріччя, с. Чорний Потік, с. Чорні Ослави).

         Правила благоустрою території  Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади (далі - Правила) - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населених пунктів. Правила розробленні відповідно до Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування України, «Про органи самоорганізації населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про відходи», інших нормативно-правових актів та спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, і є обов’язковими для виконання на території Делятинської об’єднаної територіальної громади, це смт. Делятин, с.Заріччя, с. Чорні Ослави та с. Чорний Потік, ( далі – селище Делятин та відповідні населені пункти), всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, органами самоорганізації населення, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.

      Визначення проблеми – на сьогоднішній день, єдиних Правил благоустрою для всіх населених пунктів немає, а діючі Правила благоустрою території громади не відповідають вимогам чинних нормативно-правових актів, а тому не можуть об’єктивно, за допомогою сьогоднішніх важелів впливу, регулювати відносини, що виникають у сфері благоустрою.

       Загальна проблема підтримки благоустрою на території Делятинської ОТГ та поліпшення її санітарного стану є актуальною. Представленим регуляторним актом пропонується розв'язати такі проблеми як:

- відсутність чітко встановлених правил і норм поведінки юридичних та фізичних осіб у сфері благоустрою;

- неналежне утримання об'єктів та елементів благоустрою;

- наявність стихійних сміттєвих звалищ, розміщення будівельних матеріалів на прибудинковій території, території житлової та громадської забудови;

- відсутність у юридичних та фізичних осіб договорів на вивезення твердих побутових відходів, складування відходів в непризначених місцях;

- самовільне знищення дерев, кущів та інших зелених насаджень;

-невиконання робіт з відновлення благоустрою після проведення земляних та інших ремонтних робіт.

Зазначені проблеми негативно впливають насамперед на громадян, не забезпечують сприятливий для життєдіяльності простір, у тому числі захист навколишнього середовища, належний санітарний стан.

        Негативний вплив зазначених проблем мають також суб'єкти господарювання. Порушення благоустрою призводить до неможливості ефективно здійснювати господарську діяльність.

Вирішення даних проблем за допомогою ринкових механізмів є можливим тому що:

- діючі нормативно-правові акти регулюють відносини у сфері благоустрою таким чином, щоб забезпечити належне санітарне утримання території.



 

2. Визначення цілей державного регулювання

Мета -  створення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності як людини так і суб’єктів господарювання середовища, захисту довкілля, покращення санітарного стану та мікроклімату, зниження рівня шуму, належне утримання та раціональне використання території населених пунктів, охорону об’єктів благоустрою, виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», вдосконалення нормативної бази, впровадження державної регуляторної політики у сфері благоустрою, врегулювання правовідносин між суб’єктами, на яких розповсюджується дія регуляторного акта.



 

3. Альтернативними способами досягнення встановлених цілей є:

3.1.Залучення юридичних та фізичних осіб до добровільного виконання дій, спрямованих на утримання території в належному санітарному стані.

3.2.Прийняття рішення Делятинської селищної ради ОТГ « Про затвердження Правил благоустрою території Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади».

Альтернатива 1. У зв’язку з утворенням Делятинської об’єднаної територіальної громади виникла необхідність створення єдиних Правил благоустрою території.

Дана альтернатива не прийнятна через те, що існуючі правила, які були прийняті у деяких селах,  не відповідають вимогам чинних нормативно-правових актів, а тому не можуть за допомогою сучасних важелів регулювати відносини у сфері благоустрою, забезпечувати охорону прав і законних інтересів громадян населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ.

Альтернатива 2. Залучення юридичних та фізичних осіб до добровільного виконання дій, спрямованих на утримання населених пунктів в належному санітарному стані, збереження елементів благоустрою.

Залучення до вказаних дій на добровільній основі не є методом, що забезпечує постійне докладання зусиль до збереження благоустрою населених пунктів, оскільки такі дії можуть здійснюватися виключно на добровільній основі. Дія такого способу є неефективною.

Альтернатива 3. Прийняття рішення Делятинської селищної ради ОТГ «Про затвердження Правил благоустрою території Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади» забезпечить:

– дотримання вимог законодавства щодо затвердження органом місцевого самоврядування правил благоустрою території;

– чітке визначення прав і обов’язків суб’єктів у сфері благоустрою;

– розмежування відповідальності між суб’єктами господарювання, населенням та органом місцевого самоврядування;

– наявність єдиного систематизованого нормативно-правового акту, який регулює відносини, що виникають у сфері благоустрою Делятинської селищної ради ОТГ, визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ і спрямований на створення сприятливих умов для життєдіяльності людини;

  • дає змогу ширшого застосування статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП).

      Таким чином, єдиним прийнятним заходом є затвердження Правил благоустрою території Делятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади  благоустрою території смт. Делятин, с. Заріччя,       с. Чорні Ослави, с. Чорний Потік як нормативно-правового акту, що цілком відповідає вимогам законодавства.



 

4. Механізм, який пропонується застосувати для розв’язання проблем,  і відповідні заходи

       Для розв’язання викладених у цьому аналізі проблем пропонується застосувати наступний механізм та реалізацію відповідних заходів.

      За загальними правилами, встановленими Законом України «Про благоустрій населених пунктів», утримання у належному стані об’єктів благоустрою власними силами або шляхом залучення на конкурсних засадах інших установ, організацій, здійснює балансоутримувач.

    Власники будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, розташованих на території об’єкта благоустрою, зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку ділянки території у визначених межах зон відповідальності, а також можуть на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечувати належне утримання закріпленої за ними території (прилеглої території) та брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою. Межі закріпленої території, обсяги пайової участі визначає власнико б’єкта благоустрою.

      Порядок розподілу обов’язків між підприємствами, установами та організаціями і громадянами що до організації утримання належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані базується на принципі, коли кожна особа зобов’язана утримувати у належному стані територію, право користування якої їй надано законним порядком (договором) у визначених межах зон відповідальності. Утримання може здійснюватися спільно на підставі договору.

        На суб’єктів господарювання покладається обов’язок по прибиранню тротуарів та територій, прилеглих до об’єктів благоустрою, торгівлі, ресторанного господарства.

      Регуляторним актом встановлюються заборони щодо вчинення певних дій, що негативно впливають на благоустрій населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ:

 - виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов'язковість його отримання передбачена законом;

-  вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд;

- самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно знищувати дерева, кущі тощо;

- вивозити та/або звалювати у не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя  та влаштовувати звалища;

- складувати та зберігати будівельні матеріали (щебень, глину, пісок, шифер, цеглу, блоки, лісоматеріали, дрова, тощо) за межами будівельних майданчиків;

- самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торгівельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

- випасати худобу, вигулювати та дресирувати  тварин у не відведених для цього місцях, залишати на об’єктах  благоустрою та їх елементах фекалії тварин;

- здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці) ;

- самовільно підключатися до мереж водопостачання та зливної каналізації;

- вчиняти дії, що тягнуть за собою порушення умов благоустрою, пошкодження вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії заборонені цими Правилами та іншими нормативно-правовими актами України.

- псувати газони, пошкоджувати і самовільно вирубувати зелені насадження;

- випалювати суху природну рослинність або її залишки без відповідного на це дозволу органів контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища;

- здійснювати проїзд по асфальтовому покриттю тракторів на гусеничному ходу;

- забороняється прив’язування великої рогатої худоби в місцях проходження тротуарів, доріг, в парках, місцях загального користування та на території інших громадських місць, біля кладовищ, магазинів, пам’ятників;

- забороняється складування та розміщення скирд соломи на території прилеглій та поблизу дошкільних, загальноосвітніх  навчальних закладів, закладів культури, охорони здоров’я, організацій, установ, підприємств, що  діють на території населених пунктів, що відносяться до юрисдикції об’єднаної територіальної грмади.

          За порушення Правил благоустрою винні особи притягатимуться до відповідальності, встановленої КУпАП, відшкодовуватимуть збитки та суми заподіяної шкоди у порядку та в розмірі, які визначаються чинним  законодавством України.

5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту

        Можливість досягнення цілей регуляторного акту забезпечується у разі добросовісного виконання юридичними та фізичними особами його вимог.

       Зовнішніми факторами, що впливають на дію акта можуть бути наступні:

  • відповідальне становлення юридичних та фізичних осіб до збереження об'єктів та елементів благоустрою;
  • здійснення   будь-якої діяльності з додержанням санітарних  та будівельних норм і правил;

негативні:

  • не  здійснення обов'язку власника  (балансоутримувача)  по утриманню об'єктів благоустрою у належному санітарно-технічному стані;
  • відсутність  коштів  для   фінансування  робіт  по  утриманню  та відновленню об'єктів та елементів благоустрою.

     На сьогоднішній день становлення до питань збереження та відновлення благоустрою з боку юридичних та фізичних осіб є відповідальним, однак недостатнє фінансування не забезпечує належного рівня утримання території населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ.

    На органи місцевого самоврядування та уповноважених ним осіб покладається вчинення дій, пов'язаних з утриманням та охороною об'єктів та елементів благоустрою, які є в комунальній власності, а саме: здійснення постійного контролю за додержанням правил благоустрою та притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні правил благоустрою.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта.

До очікуваних позитивних факторів прийняття регуляторного акта відносяться:

  • упорядкування відносин між суб’єктами селищної громади та окремими громадянами у сфері благоустрою;
  • створення умов для реалізації прав та виконання обов’язків громадян, суб’єктів господарювання та посадових осіб місцевого самоврядування у сфері благоустрою населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ;
  • ефективне використання та збереження об’єктів та елементів благоустрою, зелених насаджень;
  • покращення санітарного стану населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ;
  • покращення та підтримка належного санітарно-технічного стану земельних ділянок, збереження і утримання вулиць, споруд, будівель, парків, скверів, рекламоносіїв, об’єктів для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм;
  • користування суспільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану доріг, вулиць, скверів, інших об’єктів та елементів благоустрою загального користування;
  • більш ефективна робота комунальних служб;
  • дотримання вимог чинного законодавства з охорони навколишнього природного середовища, запобігання забруднення земель побутовими відходами, покращення мікроклімату;
  • покращення рівня благоустрою територій та санітарного стану населених пунктів Делятинської селищної ради ОТГ;
  • створення умов сталого розвитку населених пунктів, що входять до складу Делятинської ОТГ;
  • додаткові находження в селищний бюджет коштів від фінансових санкцій за порушення правил благоустрою.

      До очікуваних негативних факторів прийняття регуляторного акта можна віднести необхідність витрачання суб’єктами господарювання та населення коштів:

  • на оплату вивезення твердих побутових та рідких відходів у санкціоновані місця;
  • витрати на утримання в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок, прилеглих територій, зелених насаджень, будівель тощо;
  • підтримання у належному санітарному стані територій.

     Однак, застосовуючи принцип соціальної справедливості та беручи до уваги, що життєдіяльність людей обов’язково пов’язана з утворенням значної кількості твердих побутових відходів, і враховуючи, що вивезення сміття з несанкціонованих сміттєзвалищ потребує витрачання значно більших коштів громади, покладання обов’язків зі сплати вивезення твердих побутових відходів на громадян та юридичних осіб є доцільним.

        У проекті регуляторного акта визначені вимоги, виконання яких не потребує ускладнень.

        Вимоги будуть обов’язковими для громадян та суб’єктів господарювання. Суб’єкти господарювання, громадяни, в межах чинного законодавства, будуть самостійно обирати шляхи утримання в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок та прилеглих до них територій, зелених насаджень, об’єктів благоустрою з найменшими фінансовими витратами.



 

7. Строк дії регуляторного акту

          Рішення є регуляторним нормативно-правовим актом, який діє на невизначене коло осіб, є загальнообов’язковим до застосування на території  Делятинської ОТГ, це такі населені пункти як смт. Делятин, с. Заріччя,           с. Чорні Ослави, с. Чорний Потік.

          Термін дії запропонованого регуляторного акта встановлюється довгостроковий або до прийняття нових нормативних актів. У разі потреби, до нього вноситимуться зміни за підсумками аналізу відстеження його результативності.

         При виникненні змін у чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситись відповідні корегування. Ризик зовнішніх чинників даного регуляторного акта відсутній, так як його впровадження відповідає чинному законодавству.

8. Показники результативності регуляторного акта

8.1. Кількість порушень правил благоустрою, які обчислюються відповідно до кількості протоколів про адміністративні правопорушення за ст.152 КУпАП.

8.2. Кількість несанкціонованих сміттєзвалищ.

8.3. Об’єми зібраних та вивезених твердих побутових відходів.

8.4. Кількість заключених договорів на вивіз ТПВ;

8.5.Розміри витрачених коштів на утримання об'єктів благоустрою комунальним підприємством та підприємствами за рахунок коштів місцевого бюджету та за власний рахунок.

8.6. Розміри витрачених коштів на відновлення благоустрою особами, які погіршують його стан у процесі діяльності (будівництво, прокладання підземних та наземних інженерних споруд) або у разі аварій.

8.7. Розміри компенсацій від шкоди, заподіяної порушенням Правил благоустрою.

      Суб’єктами господарювання та фізичними особами, пов'язаними з виконанням вимог акта будуть витрачатися кошти на утримання у належному санітарному стані належних їм територій, територій, прилеглих до їх будівель та споруд. Вказане утримання включає ручне або механічне прибирання, збір сміття, витрати на вивезення сміття, збір власними силами або шляхом оплати послуг спеціалізованим організаціям за видалення сміття, здійснення протиожеледних заходів.

Передбачається високий рівень проінформованості суб'єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень акту.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності нормативно-правового акта

      Стосовно регуляторного акту буде проведено базове відстеження результативності дії акту  з метою оцінки стану суспільних відносин, на врегулювання яких спрямована дія акта.

       Через рік після прийняття рішення буде здійснено повторне відстеження результативності  регуляторного акта.

     Періодичне відстеження має бути здійснено раз на три роки після повторного відстеження за кількісними та якісними показниками та порівнюватися з показниками встановленими під час повторного відстеження.

     На підставі результатів відстеження ефективності регуляторного акта буде прийматися рішення про залишення регуляторного акта без змін, необхідність внесення змін та доповнень до регуляторного акта, або визнання регулярного акта або окремих його положень такими, що втратили чинність.



 



 



 

Селищний голова                                                            Богдан Клим’юк                                                                         



 

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь